Interiér bytu ve Slavkově u Brna

místo: Slavkov u Brna
návrh: 2012
investor: soukromá osoba
vizualizace: Martin Tláskal
navrženo pro Aretti
www.zakazkoveinteriery.cz

Zadáním bylo navrhnout kompletní řešení interiéru bytu ve Slavkově u Brna. Byt je velmi světlý, příjemný, převýšený do krovu, kde se nachází obytná galerie.

Centrální částí bytu je obývací pokoj s kuchyňským koutem. Kuchyň je od obývacího pokoje oddělena mlynářským schodištěm, které zpřístupňuje obytnou galerii. Kuchyňská linka je velmi prostorná z hlediska pracovní plochy i úložných prostor. Část, která sousedí se schodištěm, výškově lícuje s podlahou galerie a intergruje všechny spotřebiče a spížní skříň. Jídlení stůl se nachází na hranici kuchyně a obývacího pokoje, svým vzdušným pojetím však nepředstavuje v prostoru překážku. Obývací pokoj obsahuje pouze nutný nábytek, který představují skříňky na stěně s televizí. Posezení je řešeno rohovou sedačkou a sedacím vakem.
Ložnice je velmi prostroná, je zde navržena velká vestavná skříň, která zaujímá plochu celé jedné stěny. Na protější stěně je navržena dlouhá nízká zavěšená komoda, která díky odsazení od podlahy působí velice lehce. Postel, která tvoří dominantní prvek ložnice, má atypicky řešené čelo, kdy jsou v sádrokartonu vytvořeny vestavné podsvícené niky, které slouží jako noční stolky a police pro knihy.

Koupelna je taktéž laděna do svělých barev, je zde použit bílý obklad v kombinaci se smetanovým nábytkem. Do koupelny se podařilo umístit vanu, sprchový kout i pračku, která je skrytá ve skříňce.
Předsíň obsahuje dva nábytkové prvky. Prvním je stěna se zrcadlem a botníkem přímo u vstupu, která slouží k odkládání sezónních kabátů a obuvi. V zadní části předstíně je umístěna velká vestavná skříň, která intergruje kotel, bojler, místo pro úklidové prostředky a celoroční botník.

 
facebook