Interiér kuchyně a koupelny rodinného domu na Hvozdné

místo: Hvozdná, okres Zlín
realizace: 2013
investor: soukromá osoba
spolupráce:
stavební práce: Stavyma s.r.o.
truhlářské práce: Truhlářství Zlín
fotografie: Gabriela Blažková

Nově navržená kuchyň a koupelna umožnily rozdělení většího rodinného domu na dům dvougenerační. Kuchyň se nachází na místě původní velké koupelny a nová koupelna nahradila původní malířský ateliér.
Kuchyň na malém prostoru poskytuje maximální možný komfort pro vaření. Kuchyňská linka obsahuje vestavou lednici, troubu a mikrovlnku a poskytuje dostatek úložných prostor. V kuchyni je navržena také skříň pro uložení pivního skla, která je částečně zapuštěna do zdi. V domě se nachází sklep, proto zde nebylo potřeba vytvářet větší spížní skříň. Jídelní stůl, který je umístěn vedle kuchyňské linky, je možné vysunout do prostoru, a pak u něj mohou sedět čtyři stolovníci.

Celá kuchyň je laděna do světlých tónů, aby působila příjemně a abychom ji tímto opticky zvětšili. Na podlaze je položena nová velkoformátová dlažba světle béžové barvy. Pro výrobu nábytku byl použit dekor dubu a vanilky, pracovní deska je žulová, za pracovní plochu bylo navrženo bílé sklo.

Koupelna se nachází v místě původního malířského ateliéru, bylo zde tedy nutné vybudovat zcela nové rozvody vody a odpadů. V koupelně se nachází vana se sprchovým pojezdem a se zástěnou, umyvadlo s velkou skříňkou a toaleta. Koupelna je laděna do fialových tónů velkoformátového obkladu a mozaiky.

 

 
facebook