Úpravy interiéru domu v Brně - Kohoutovicích

místo: Brno - Kohoutovice
realizace: 2013
investor: soukromá osoba
spolupráce:
truhlářské práce: Truhlářství Svoboda
fotografie: Gabriela Blažková

Větší rodinný dům v Brně - Kohoutovicích se majitelé rozhodli rozdělit na dvě bytové jednotky a při té příležitosti provést úpravy interiéru v jedné části domu. V celém bytě jsou použity teplé barvy a přírodní materiály. Na stěnách byly použity béžové odstíny a došlo k vytvoření nových úložných prostor na schodišti, které již není tak často užíváno.
Největší změny se týkaly kuchyně, která byla umístěna na vyvýšeném pódiu a byla tímto oddělena od jídelny výškově i opticky. Došlo k odstranění schodku a položení světle béžové dlažby velkého formátu. Kuchyň má tvar "U" a je tak více propojena s navazující jídelnou a obývacím pokojem. Byla zde navržena vysoká část s vestavnými spotřebiči a spížními skříňkami. Kuchyňská linka poskytuje celkově dostatek úložných prostor i pracovní plochy. Kuchyň je vyrobena z desek potažených dubovou dýhou, které jsou doplněny smetanovým sklem za pracovní plochou a na horních skříňkách. Pracovní plocha je tvořena světlou žulou.
V obývacím pokoji došlo k menším úpravám, kdy byly nově navrženy police na knihy, kolem krbu byla aplikována hliněná omítka a byla použitá nová svítidla a stolky.
Schodiště, které spojovalo dvě podlaží původního bytu, je dnes využíváno jako velká knihovna a úložný prostor. Jednotlivé police kopírují stupně schodiště a vytvářejí různě velké úložné prostory.
Menších úprav se dočkala také předsíň. Byly zde opět použity přírodní odstíny jak na nové dlažbě tak u výmalby stěn, lavice - botník je z masivního dřeva.

 
facebook