Rodinný dům Modrá u Velehradu

Zadáním bylo navrhnout moderní, tvarově jednoduchý dům, který plně využívá svažitého terénu a který je členěn do několika úrovní.
Oblast, ve které se řešená parcela nachází, je novou rozvojovou zónou obce. V současné době je zde realizováno již několik objektů samostatně stojících rodinných domů. Sousední pozemek na jihu je zastavěn. Severní parcela je bez zástavby.
Před domem se nachází kryté stání pro auto, na které navazuje sklad do kola a další zahradní nářadí. Popelnice jsou
umístěny u brány. Pozemek bude oplocen. Dům je osazen do nižší části pozemku, tak že ze stany ulice působí jako jednopodlažní objekt. Dům svým řešením plně využívá svah, společenská zóna je převýšena. Dům tak dokonale kopíruje daný terén a je zapuštěn do svahu. Střecha je pultová. Druhé nadzemní podlaží je menších půdorysných rozměrů a vytváří tak 2 terasy na západní i východní straně. Vstup do domu je zapuštěn. Vchází se po schodišti do intimního dvorku se stromem. Ze zahrady dům vyčnívá z terénu, navazuje na něj terasa a bazén. Dům má bílou omítku a působí tak svěžím a čistým dojmem. Dům je dvoupodlažní - 1. NP je rozděleno na několik úrovní. Do domu se vstupuje přes malý dvorek se stromem. Ze zádveří je přístupná šatna a malá technická místnost. Dále vstupujeme do haly, ze které máte přístup do koupelny, prádelny,
větší šatny a skladu. Z haly také vede schodiště do druhého podlaží - schodiště bude vzdušné, realizované z
pororoštu. Obývací pokoj je umístěn níže než vstupní hala. Vstupuje se do něj po schodišti dolů a není nijak oddělen od haly. Na obývací pokoj navazuje kuchyně s jídelnou, které jsou umístěny zase o úroveň níž. Na hranici obývacího pokoje a jídelny je umístěn krb. Dřevo do krbu a skříňky kuchyně
jsou umístěny pod úrovní podlahy obývacího pokoje. Dále je kuchyně řešena ostrůvkem. V kuchyni bude dominovat jako materiál nerezová ocel. Společenská část domu je značně převýšená, působí prostorně a vzdušně. Osvětlena je velkorysými prosklenými plochami. Na kuchyni a jídelnu navazuje terasa s bazénem.
Ve 2.NP se nachází velká ložnice, šatna a koupelna. Z koupelny a ložnice je možný přístup na terasy.
 
facebook