Rodinný dům v Březolupech

 Zadáním bylo navrhnout rodinný dům pro mladou rodinu v obci Březolupy. Požadavkem investora byl dům, který bude mít dostatečné zázemí, úložné prostory a také poskytovat dostatek prostoru pro obyvatele domu.

Sousední pozemky prozatím nejsou nestavěny, ale počítá se s brzkým rozvojem lokality. K domu přiléhá přístřešek pro auto, před objektem je možné zaparkovat další automobily na příjezdové cestě k domu. Pozemek bude oplocen. Na objekt navazuje zahradní domek, jehož součástí je posezení s grilem a udírnou, letní kuchyně, toaleta a dílna.

Dům je jednopodlažní s podkrovím. Obytná část orientována do zahrady je jednopodlažní s plochou střechou a otevírá se směrem na západní stranu.
Dům má keramickou střešní krytinu, bílou a šedou omítku v kombinaci se kamenným obkladem
 
Dispozičně je dům řešen tak, aby v budoucnu šel využít jako dům dvougenerační. Vstup a šatna by byly společné, dále by se vstupovalo do bytu v 1.NP a schodištěm do bytu ve 2.NP.
U vstupu jsou úložné prostory a místo na sezení, na zádveří navazuje šatna. Z chodby dále můžeme vstoupit schodištěm do podkroví nebo do obytné části v přízemí. Kuchyně je tvaru "U", navazuje na ni jídelní stůl a dále obývací pokoj. Kuchyně je od chodby oddělena prosklenou stěnou. Z obytné části je vstup na terasu velkým posuvným francouzským oknem. Součástí prostoru je rohová krbová vložka. V chodbě je umístěna nika na dřevo. V přízemí se nachází pokoj pro hosty se samostatným sociálním zázemím - oddělenou toaletou a koupelnou. Tato část lze v pozdějším době využít jako ložnice se zázemím. Na terasu navazuje sklad, který bude sloužit jako zimní spaní pro psi, a technická místnost s kotlem, pračkou a sušičkou. Ke kuchyni náleží velkorysá spíž.
V podkroví se nachází dva dětské pokoje, ložnice rodičů, koupelna a šatna. Z ložnice rodičů lze vyjít na terasu, která je umístěna na jednopodlažní části. Dětské pokoje disponují velkými francouzskými okny, které jsou doplněny okny střešními. Kola budou uschovány v kolárně, která je přístupná z boku objektu.
 
facebook