Rodinný dům v Javorovci

místo: Javorovec, Zlínský kraj
projekt: 2018
investor: soukromá osoba
 
 
Zadáním bylo navrhnout rodinný dům pro manželský pár, jejichž děti se již osamostatnily, ale určitě je budou v budoucnu navštěvovat. Požadavkem byl velký otevřený prostor, postupnou spoluprací jsme se dohodli na ložnici a malém ateliéru ve druhém podlaží vzhledem umístění ve svahu a krásném výhledu z pozemku. 
 
Jedná se o samostatně stojící dům umístěný ve svahu. Samotný objem domu sestává ze dvou hmot různých výšek a dále hmoty skladu, na který navazuje přístřešek pro auta. Dům bude proveden v bílé barvě a doplněn přírodními materiály - dřevem a kamenem. Okna budou dřevohliníková. Vstup je zvýrazněn přesahem střechy v provedení z betonu (případně oplechování). 
Terénní úpravy jsou provedeny pomocí gabionů. 
Obytná část je otevřena, jak na jižní stranu tak na severní stranu. Na jižní straně se nachází částečně krytá terasa s bazénem. Zapuštění terasy pomáhá odclonění slunečních paprsků a k příjemnějšímu vnitřnímu prostředí v letních měsících. Na severní straně je terasa s pergolou, která bude kryta sklem. Terasa je zapuštěna do terénu, chrání tak její uživatele před nepříjemným severním větrem.
 
facebook