Rodinný dům v Kostelanech nad Moravou

místo: Kostelany nad Moravou
projekt:
2014
investor:
soukromá osoba

Zadáním bylo navrhnout rodinný dům pro mladou rodinu. Rohová, menší parcela - určila tvar domu. Dům navazuje na uliční čáru a tvar střech již existujících domů. Stěžejním bodem se stal velký obytný prostor otvírající se do zahrady. Dům svým tvarem vytváří soukromí pro příjemný pobyt na terase.
Rodinný dům je přízemní s podkrovím. Podkrovní část je zvýšena směrem do zahrady.
V prvním podlaží se nachází velký obytný prostor otevírající se do zahrady a navazující na terasu s pergolou. Ložnice s malou pracovnou je také umístěna v přízemí, dále se zde nachází vstupní prostor a koupelna. Velké dětské pokoje jsou umístěny v podkroví. K pokojům náleží samostatná koupelna. Dětské pokoje jsou osvětleny ze dvou světových stran.
Objem společenského prostoru navazující na terasu je řešen jako jednopodlažní s plochou střechou. Kuchyně je orientována do ulice. Od jídelny a obývacího pokoje je oddělena barovým pultem se sezením. U jídelního stolu je okno s výhledem do ulice. Krb je umístěn naproti jídelního prostoru. Vedle krbu je nika na ukládání dřeva. Na severní stěně obývacího pokoje je umístěna velká knihovna.
Dům nemá stavebně uzavřenou garáž. Parkování auta je řešeno u domu pod krytou pergolou. Posuvná brána pro auto navazuje na hmotu domu a stávající cihelný plot. Od auta je možné přejít přes terasu přímo do chodby domu, případně do obytného prostoru.
 

 
facebook