Rodinný dům v Ostopovicích

místo: Ostopovice
projekt: 2014
investor: soukromá osoba
 
Rodinný dům je jednopodlažní s obytným podkrovím. Dům tvoří jednoduchá hmota se sedlovou střechou, ke které je připojena jednopodlažní hmota garáže a zimní zahrady. Hmota střechy je rozčleněna dvěma vikýři. Jižní vikýř je součastí podkrovního pokoje, severní vikýř s balkónem rozšiřuje obytný prostor. Ze severního balkónu se otevírá výhled na Brno. 
Dům je navržen v kombinaci bílé a odstínů šedé. 
Průčelí domu je pohledově dotvořeno rámy krytého parkovacího stání. Rámování je tvořeno pohledovým betonem. 
 
Navržený rodinný dům je určen pro obývání rodinou s dítětem. Na vstupní halu navazuje technická místnost a schodiště do podkroví, které je zcela oddělené od ostatních místností přízemí. 
V přízemí jsou umístěny všechny místnosti obývané rodiči. Je zde společenská část domu, ložnice a zázemí domu. 
Společenskou část domu tvoří velký obývací pokoj, který je převýšený do krovu. Na obývací pokoj plynule navazuje velká zimní zahrada a otevřená galerie, ze které je možné vyjít na severní balkón. 
Součástí obytného prostoru je i kuchyň s jídelnou. Kuchyň je relativně malá a je opticky oddělená od obývacího pokoje.  Součástí obytného prostoru je také krb, jehož komín prochází vertikálně celým obytným prostorem. Galerie je z obytného prostoru přístupná po mlynářském schodišti. 
Druhou část přízemí domu tvoří ložnice s velkou koupelnou a šatnou. V koupelně je navržena vana i velký sprchový kout. V samostatné části přízemí se nachází garáž, ve které je místo na skladování sportovního vybavení nebo na malou dílnu. 
Podkroví je rozděleno na dvě části a každá část je přístupná po vlastním schodišti. Západní část podkroví je obývaná dcerou majitelů domu. Nachází se zde velký pokoj a samostatná koupelna. Pokoj je rozšířen o terasu, která se nachází na střeše garáže. Z pokoje se otevírá výhled na jih velkým proskleným vikýřem. 
 
facebook