Rekonstrukce bytu v Brně

duben 2013

Zadáním byla rekonstrukce původního panelového bytu na příjemné současné bydlení pro mladého muže.

Zadáním byla rekonstrukce původního panelového bytu na příjemné současné bydlení pro mladého muže. Navržena byla rekonstrukce koupelny, předsíně, šatny, kuchyně a obývacího pokoje. V první etapě byla zrealizována předsíň, koupelna a kuchyň.
Původně se v bytě nacházela "umakartová" koupelna a samostatné WC. Koupelna byla nově vyzděla a spojena s toaletou. Požadavkem investora bylo umístění vany. Koupelna je poměrně malá a proto byla zvolena zaoblená vana, která poskytuje dostatečný komfort a zárověň zabírá méně místa. Nad vanou je umístěna výškově nastavitelná tyč pro sprchovou hlavici. Vana může pohodlně sloužit i pro sprchování. Koupelna je laděna do hnědých a béžových tónů a je jemně dosvětlena proskleným pásem z luxfer, který propouští světlo z kuchyně.
V kuchyni došlo ke změně v umístění kuchyňské linky oproti původnímu stavu. Došlo také k zazdění nepotřebných dveří do obývacího pokoje. Oběma zásahy se získalo více místa pro kuchyňskou linku tvaru "L", která v sobě integruje i myčku nádobí a pračku. Kuchyň je navržena v barvě buku, žluté a bílé. Cílem bylo byt prosvětlit a použít příjemné teplé odstíny. V kuchyni je umístěn jídelní stůl pro 3 osoby v barvě buku.

 
facebook