Viladům Zlín-Paseky

červen 2013

V soutěži POROTHERM DŮM 2012 – 2013 na téma „viladům v intravilánu obce“ jsme získaly Zvláštní cenu Státního fondu rozvoje bydlení a Zvláštní cenu Vydavatelství Business Media CZ.

Navržený viladům se nachází v intravilánu obce. Jedná se o samostatně stojící objekt v obytné čtvrti. V dané lokalitě se nacházejí samostatně stojící rodinné domy z druhé poloviny 20. století a dále novostavby rodinných domů.
V současné době se výrazně zmenšuje velikost průměrné domácnosti a vélké procento již tvoří jednočlenné domácnosti. Viladům by doplnil danou obytnou čtvrť o nový typ bydlení právě pro malou domácnost. Navržený objekt plně vyhovuje současným nárokům na městské bydlení.
Pro navrhování domu bylo zásadní využití svažitého terénu. Částečným zasazením objektu do svahu bylo dosaženo vyváženého poměru výkopů a násypů. Umístěním vstupu do "prostředního" podlaží a situováním parkovacích stání ve dvou výškových úrovních odpadná nutnost překonávat větší množsví schodů. Viladům nabízí dostatek soukromí pro všechny, diponuje dostatečným zázemím a poskytuje komfort rodinného domu na menší ploše. Ke každému bytu patří sklep a terasa, dále je zde společná místnost pro kola a kočárky. Terasy jsou částečně zapuštěny, aby byly chráněny před deštěm. V zahradě se nachází společná terasa s grilem pro letní posezení.

 
facebook