Interiér dívčího pokoje v Brně – Starém Lískovci

místo: Brno - Starý Lískovec
realizace: 2014
investor: soukromá osoba
 
spolupráce:
truhlářské práce: Martin Závodník
elektroinstalace: Elmoda - elektromontáže Dražan
fotografie: Michal Jenčo
 
Původní pokoj již nevyhovoval současným nárokům jeho uživatelky, dívky začínající po prázdninách studium na střední škole. Plocha pokoje je malá, účelným uspořádáním jsme navrhli pokoj, kde je místo pro všechny aktivity jeho uživatelky - hra na klávesy, tanec a také učení. Pokoj jsme opticky zvětšili použitím bílé barvy na stěny i nábytek. Bílá barva je doplněna tmavě růžovou a zrcadly. V pokoji zůstala parketová podlaha.
Interiér pokoje tvoří tři hlavní prvky - stůl, skříň a postel. Stůl je rozdělen na část pracovní se zásuvkami a horními policemi pro knihy a na část toaletního stolku se zrcadlem a velkou zásuvkou pro líčidla. Za zrcadlem jsou umístěny police pro drobné předměty - hřebínky, gumičky... Za pracovním stolem je navržena "neviditelná" nástěnka - magnetický nátěr schovaný pod bílou malbou. Pomocí magnetů je možno na stěnu umístit školní rozvrh nebo třeba fotky z dovolené. Pracovní a toaletní stolek jsou doplněny sedacích nábytkem - pracovní židlí a taburetem čalouněným ve stejné látce jako židle.
Velká vestavná skříň pojme veškeré oblečení a tašky, přes celou délku skříně je umístěno zrcadlo, které pokoj opticky zvětšuje. Postel byla zvolena větší o šířce 140 cm. Celá postel je lemována policí. Mezi postelí a dveřmi do pokoje je také umístěn pruh magnetického nátěru, kde je možné vystavit diplomy z tanečních soutěží.
V pokoji jsou navrženy dva typy osvětlení - centrální stropní svítidlo s textilním stínidlem a LED-diodové pásky nad pracovním stolem a postelí. LED-diodovými pásky je možné osvětlit plochu pracovního stolu nebo vytvořit příjemné světlo na čtení v posteli. Zároveň rozsvícení pouze těchto světelných pásků vytváří příjemnou večerní atmosféru s tlumeným osvětlením.
 
facebook