Rekonstrukce bytu v Brně - Kohoutovicích

místo: Brno - Kohoutovice
realizace: 2015
investor: soukromá osoba
spolupráce:
stavební práce: AKZ stavby s. r. o.
truhlářské práce: Truhlářství Závodník Lipůvka
elektřina: Elmoda - elektromontáže Dražan
fotografie: Zuzana Bojdová
Cílem rekonstrukce bylo vytvoření příjemného bezbariérového bydlení pro starší manželský pár. Panelový byt byl v původním stavu a stávající zařízení již nevyhovovalo současným nárokům na bydlení. Byt je ladeň do světlých barev (dub – světle béžová – bílá) a je více prosvětlen použitím skleněných pásů ve dveřích a ve stěně koupelny. Barva dveří je shodná s barvou nábytku.
 
Dispozice bytu byla mírně upravena – došlo ke sloučení koupelny a toalety - a kuchyň byla rozšířena, aby se sem vešly dvě řady skříněk (jedna užší). Nové dveře jsou posuvné do pouzdra, aby v poměrně stísněné dispozici bytu zabíraly co nejméně místa. V kuchyni se nachází částečně oddělená jídelní část. Jídelna je pro zútulnění obložena smrkovými palubkami.
V kuchyni je situována větraná spížní skříň, spotřebiče jsou vestavné. V kuchyňské lince se umístěno větší množství výsuvných zásuvek, kde lze pohodlně ukládat nádobí a není nutné se k němu ohýbat.
 
Předsíň je navržena ve stejné barevné kombinaci jako kuchyň. Je zde dostatek úložných prostor na boty a kabáty. Úzký prostor opticky rozšiřují dvě zrcadla na protějších stěnách. Nízký botník slouží zároveň jako lavice pro pohodlnější obouvání. V koupelně byla původně umístěná vana, nahradili jsme ji za sprchový kout se sedátkem a madly. Koupelna je přirozeně osvětelna pásem luxfer z kuchyně.
V nově zrekonstruované části bytu se nachází vždy dva typy umělého osvětelní – celkové stropní a doplňkové v nábytku; přirozené světlo se díky sklěným prvkům dostává až do přesíně a koupelny.
 
facebook