Rekonstrukce bytu v centru Brna

místo: Brno-střed
 
realizace: 2018
 
projekt: 2017
 
investor: soukromá osoba
 
stavební práce: Lukáš Pocklan
 
truhlářské práce: Miroslav Mokrý
 
repliky oken a vstupních dveří: Jánošík okna - dveře s. r. o.
 
fotografie: Jiří Ernest

REKONSTRUKCE BYTU V CENTRU BRNA


Původní dispozice bytu byla 2 1. Jednalo se o prvorepublikový byt, kdy se toaleta společná pro dva byty nacházela na chodbě. V bytě nebylo ústřední vytápění, topilo se přímotopy.

Zadáním bylo navrhnout plnohodnotný byt pro mladou rodinu s malou holčičkou a dvěma psy. 

Bourání a stavební práce byly relativně malé, velkou proměnou prošla zdravotechnika a vytápění, kompletně nové jsou i elektroinstalace.


V nové dispozici bytu je páteří bytu chodba s úložnými prostory, kde se nachází i pračka, sušička, vestavný koš na prádlo, kotel a bojler. Společenskou část bytu tvoří menší obývák s kuchyňským koutem. Kuchyň je otevřená do prostoru a navazuje na ni jídelní stůl. Centrem obýváku je velká knihovna. V obýváku není televize, ale ve stropě je zabudované promítací plátno.


Z obýváku se vstupuje do koupelny, kde se nachází menší vana a velkorysá sprcha s prosvětleným skleněným stropem (původní světlík).


V bytě je dále velký dětský pokoj a menší ložnice.


V bytě byly zachovány původní parketové podlahy. Nové dubové parkety byly položeny v ložnici, kde byla původně kuchyň. Byt je sladěn do černé, bílé, dubu a březové překližky. Okna a vstupní dveře jsou replikami původních prvorepublikových truhlářských prvků. Interiérové dveře byly zachovány původní.

 
facebook