Rekonstrukce bytu v Brně – Masarykově čtvrti

místo: Brno - Masarykova čtvrť

realizace: 2016

investor: soukromá osoba

 

spolupráce:

truhlářské práce: MHM Wood

fotografie: Jiří Ernest

Byt se nachází v přízemí malého bytového domu v brněnské Masarykově čtvrti, okna jsou orientována na severovýchod a jsou stíněna stávající zelení. Byt byl před rekonstrukcí hodně tmavý. Původní dispozice bytu byla příliš členitá, nebyla zde kompaktní pobytová plocha.

Cílem bylo byt co nejvíce prosvětlit, proto je navržena otevřená dispozice bytu, kdy bude hlavní obytný prostor osvětlován oběma okny. Byt je uvažován pro max. dvě osoby a psa, není proto nutné striktní oddělení ložnice.
Je zachována stávající velikost koupelny, původní vana ale byla nahrazena sprchovým koutem a klozet otočen o 90°. Sprchový kout je navržen pouze se spádovanou podlahou, od zbytku koupelny je oddělen čirým sklem, aby koupelna působila větší a nic zde nepřekáželo.

Původní kuchyň je nahrazena technickou místností se šatnou. Jsou zde soustředěny prakticky všechny úložné prostory a také pračka a sušička.
Kuchyň je umístěna v místě původní ložnice. Kuchyňská linka zabírá celou stěnu místnosti. Naproti kuchyňské linky se nachází pracovní ostrůvek s navazujícím jídelním stolem. Kuchyňský kout je od obývací části oddělen pouze opticky nízkou televizní skříňkou. Skříňku i s televizí je možné umístit i ke stěně mezi okna a kuchyň s obývací částí ještě více propojit.

Obývací pokoj tvoří sedačka s lehkými stolky, ke stolkům je možné umístit taburety. Taburety slouží zároveň jako příležitostné sezení u jídelního stolu nebo na odkládaní věcí u postele.
Spací kout je od obývacího pokoje oddělen knihovnou na celou výšku místnosti. Police jsou navrženy nepravidelné, aby pojaly nejrůznější knihy.
Postel je zapuštěná v nice, má za sebou šiřší čelo místo nočních stolků; pod postelí se nachází velké zásuvky. Naproti postele je také v nice situován pracovní kout.
 
facebook