Rodinný dům v Dolních Loučkách

místo: Dolní Loučky
projekt: 2014
investor: soukromá osoba
 
Zadání bylo navrhnout malý rodinný dům, který dobře zapadne do vesnického rázu okolí. Dům by neměl být náročný na údržbu, aby si jeho dva obyvatelé mohli v budoucnu užít důchod a mohli sem na víkendy zvát svoji rodinu. Protože je dům koncipován jako pohodlné bydlení v přírodě na důchod, jsou všechny místnosti pro jeho dva obyvatele umístěny v přízemí. V podkroví se nachází pouze ložnice pro hosty. 
Součástí obytného prostoru je velká terasa, která je orientovaná na jih. Na pozemku se nachází parkovací stání. 
Dům se nachází ve vesnické uliční zástavbě v obci Dolní Loučky. Všechny domy zde mají sedlové střechy s červenou pálenou taškou. Na pozemku se v současnosti nachází původní rodinný dům, který bude odstraněn a bude nahra­zen navrženým domem. Většina výhledů domu bude orientována na malou zahrádku a dále do protějšího lesa. 
Dům svým vzhledem zapadá do vesnického charakteru okolní zástavby a zároveň působí současným moderním dojmem 
 
Rodinný dům je jednopodlažní s obytným podkrovím. Dům tvoří jednoduchá hmota se sedlovou střechou, ke které je připojena jednopodlažní hmota zázemí domu. Jednopodlažní část zázemí se nachází na severní straně domu, která není z ulice patrná. Dům je navržen v kombinaci světle béžové, přírodního dřeva a červené střešní tašky. 
Průčelí domu je pohledově dotvořeno dřevěným obkladem mezi francouzskými okny, okenicemi a pergolou. 
Okenice slouží jako ochrana před prudkým letním sluncem nebo jako uzavření domu před zloději v době nepřítomnosti majitelů. 
 
facebook